- Felelősséggel munkatársainkért
- Gazdasági eredményeink
- Társadalom
- Taxonómia
- A közösség támogatása
- Jelentéseink
- Önkéntes elköteleződéseink hazai és nemzetközi kezdeményezések mellett
- Pénzügyi bevonás
- Érintettek
- Misszió és értékeink
- Vállalatirányítás
- Környezetvédelem és éghajlatváltozás
- Jogsértések bejelentése (whistleblowing)
Pénzügyi bevonás
Hitelekhez való hozzáférés, pénzügyi bevonás
A bank számára különösen fontos a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek, társadalmi csoportok támogatása egyrészt dedikált projekteken, másrészt ezen csoportok számára szóló termékeken keresztül, ezzel is segítve az erőforrások igazságos elosztását.
Kisvállalkozások
A koronavírus járványt követő orosz-ukrán háború és az egész Európát sújtó energiaválság hatására számos vállalkozás került kedvezőtlen helyzetbe, így 2022-ben a Széchenyi Kártya Program MAX majd 2023-ban a Széchenyi Kártya Program MAX+ keretében az állami támogatással elérhető konstrukciók célja továbbra is a vállalkozások újra indulásának és forráshoz jutásának támogatása.
Meglévő hitellel rendelkező ügyfelek számára, többek között a moratórium alatt felgyűlt tartozás kiváltására nyújt megoldást a CIB Zöldhullám Extra Exit Hitel, az Exit CIB Aktív Kölcsön, valamint a CIB Partner Exit Ingatlanfedezettel. A megnevezett EXIT termékek 2023. márciusától már fix kamatozással és türelmi idővel is elérhetőek.
2022. első negyedévében elindult az online Welcome Vario (pre-approved) hitelezési folyamat, ami egyéni és társas vállalkozások számára is elérhető a kisvállalkozói szegmensben, és teljesen online ügyintézést tesz lehetővé az igényléstől a szerződés aláírásáig, ami elektronikusan történik. A 2022-ben kedvezményezett 31 ügyfél további 15 ügyféllel nőtt 2023-ban, a folyósított összeg 23.690.000 Ft-ról további 32.110.000 Ft-tal nőtt 2023-ban.
Az elektronikus csatorna migráció lehetővé tette, hogy a KKV és nagyvállalatok mellett a kisvállalkozások (sőt, az egyéni vállalkozók is) nagy számban átszerződhessenek a CIB Business Online felületre, ami széleskörű funkcionalitással bíró elektronikus csatorna – pl. lehetőség van csoportos átutalásra, csoportos beszedésre, széleskörű űrlap és önadminisztrációs funkciók használatára, kiváltva ezzel rengeteg, korábban papíralapú folyamatot.
Emellett a nemrég alakult kisvállalkozások és más, kis tranzakció-forgalmat bonyolító ügyfelek számára, a Partner Start számlacsomagot kínáljuk, amely biztosítja számukra a banki ügyintézés költséghatékony módját. Ennél a számlacsomagnál elengedjük a következő díjakat a kezdeti kedvezményes időszak alatt:
- CIB Bank Mobilalkalmazás és CIB Internet Bank / CIB Bank Online regisztrációs díj (amely általában a bankszámlaszerződés megkötésekor fizetendő)
- A CIB Bank Mobilalkalmazás havi díj
- Bankkártya díj az első évben (Visa Compact üzleti kártya)
Kedvezmények az elektronikus és CIB Business Online csatornákon lebonyolított tranzakciókra (forint- és devizabefizetések, GIRO-n keresztül történő forintbefizetések az adóhatóság (NAV) számlájára valamennyi elektronikus csatornán).
A fenti kedvezményes díjak legalább 40.000 HUF/hó számlaforgalom esetén érvényesek. A számlacsomag egyéni vállalkozások és vállalatok számára egyaránt felajánlható, fő célcsoportja azonban az újonnan alapított vállalkozások.
Oktatás, a pénzügyi kultúra terjesztése
A bank kiemelten fontosnak tartja, hogy ügyfelei számára olyan, általunk „Valódi lehetőségeknek” nevezett, azaz a reálgazdaságban gyökerező tényleges lehetőségeket kínáljon, amelyek hosszú távon jelentős hatást gyakorolnak vállalkozásukra, mivel arra ösztönzik őket, hogy a lehetséges eredmények és kockázatok átfogó ismeretének birtokában felelős, átgondolt pénzügyi döntéseket hozzanak. A bank tisztában van környezete pénzügyi tudatosságának alakításával kapcsolatos felelősségével, ezért nemcsak a pénzügyi műveltség javítására összpontosító programokban vesz részt aktívan. A pénzügyi oktatást és a pénzügyi kérdésekkel való ismerkedést nem lehet elég korán kezdeni, és ebben az iskoláknak meghatározó szerepük van. A bank két olyan programban való részvétellel segíti ebben az iskolákat, amelyek az általános- és középiskolások pénzügyi tudatosságának fejlesztésére összpontosítanak.
A Bank a kezdetektől minden évben részt vesz a Magyar Bankszövetség kezdeményezésére a Pénziránytű Alapítvány szakmai támogatásával indított Pénz7 programsorozatban, mellyel az Európai Pénzhéthez (European Money Week) csatlakozunk. A programban önkéntesként 14 kollégánk vett részt pénzügyi edukációs órák tartásával.
A Bank csatlakozik anyabankja által indított pénzügyi edukációs kezdeményezésekhez:
- 2017-ben indult az „Art of Saving” kezdeményezés, mely az október 31-i Takarékossági Világnaphoz kapcsolódó pénzügyi edukációs program. A kezdetektől számos kezdeményezést és workshopot szervezett, beleértve az iskolákban tartott személyes órákat, valamint a bank kommunikációs csatornáin is népszerűsített online formátumokat. 2023-ban a bank önkéntesei összesen 90, 10 és 18 év közötti diáknak tartottak pénzügyi ismeretterjesztő órákat (2022-ben 212).
- 2023-ban a bank csatlakozott anyabankja legújabb kezdeményezéshez, a Money Master kihíváshoz, mely, egy játékos pénzügyi kvíz kihívás hetedik osztályos tanulók számára. A hazai fordulón 62 tanuló vett részt 2023 februárjában a nemzetközi forduló pedig márciusban került megrendezésre.
- A SAVE Ambassador program egy speciális kezdeményezés, melynek keretében a középiskolás felsőbb tagozatos diákok aktív bevonásával ismerkedhetnek a fenntarthatósági és a társadalmi bevonás témakörével. A program nemzetközi fordulója 2023 januárjában került megrendezésre, melyben a magyar csapat a harmadik helyezést érte el.
2022-ben először csatlakozott a bank támogatóként a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! pénzügyi tudatossági országos versenyhez, melyet 2023-ban továbbra is támogatott. A verseny tavaszi fordulójában gimnáziumok, az őszi fordulójában technikumok és szakképző iskolák csapatai nevezhettek. A szervezők a programot kifejezetten edukációs céllal állították össze, céljuk, hogy a diákok gyakorlati tudásra tegyenek szert játékos módon. Kifejezetten azokat a diákokat szólítják meg minél nagyobb számban, akik kevésbé jó háttérrel rendelkeznek. A versenyre szakértők által összeállított és felügyelt, a technikumok és szakképző iskolák diákjainak szóló pénzügyi edukációs oktatási anyagok készültek, melyek valós élethelyzetek alapján igazítanak el a mindennapi pénzügyekben. A verseny tavaszi és őszi fordulóinka zsűrijében 13 munkatárs vett részt önkéntesként.
Letölthető anyag